Organizując różnego rodzaju eventy, wszystko musi być dokładnie zaplanowane. Oprócz treści merytorycznej organizowanego przedsięwzięcia, warto zadbać o miły akcent- catering kawowy, dzięki któremu w zorganizowanej przerwie każdy przybyły gość będzie mógł umilić swój czas. Czym jest serwis kawowy? Jak wygląda i w jakich sytuacjach znajduje powszechne zastosowanie? Przyjrzyjmy się tematowi z bliska. Ciekawi? Zaczynamy! 

Czym jest serwis kawowy? 

Catering kawowy to profesjonalna usługa, która dostarcza na wyznaczone miejsce i w wyznaczonym terminie wszelkie niezbędne elementy do wypicia aromatycznej kawy i przekąszenia pysznych przekąsek. Serwis kawowy przedstawia różne propozycje, w zależności od indywidualnych preferencji i upodobań użytkownika, jak również charakteru organizowanego eventu. Warianty mogą być modyfikowane i rozszerzane, wszystko zależy tylko i wyłącznie od wyboru klienta.

Jak wygląda serwis kawowy? 

Standardowa przerwa na kawę w czasie organizowanych eventów polega na słodkim, symbolicznym poczęstunku w asyście aromatycznej kawy czy gorącej herbaty. To czas na odpoczynek, chwilę wytchnienia czy luźne rozmowy między uczestnikami spotkania. Przerwy kawowe zazwyczaj mają dla uczestników spotkania bardzo duże znaczenie - podczas nich zawierane są cenne znajomości, lub ma miejsce ważna wymiana zdań. 

Wersja podstawowa serwisu kawowego obejmuje: kawę, herbatę (różne rodzaje do wyboru), cukier, mleko, cytryna, woda niegazowana i gazowana, soki owocowe oraz ciastka. Propozycje słodkiego bufetu można rozbudowywać o wybrane propozycję wyrobów cukierniczych oraz owoców podawanych w całości bądź filetowanych. Wówczas nasz serwis kawowy będzie wyglądał niezwykle okazale i kusząco, a goście będący na diecie również znajdą coś dla siebie. 

Jeśli przerwa ma miejsce w czasie obiadowym, naszym gościom warto zagwarantować dodatkowe przekąski. Warto wówczas zaproponować np. mini babeczki z pastą łososiową, mini kanapki, rollery z serkiem, szynką i warzywami, koreczki, grillowane śliwki w szynce, mini szaszłyki z pomidorków koktajlowych i mozzarelli,  sałatki. Są to tzw. przekąski typu finger - food.

Powszechne zastosowanie cateringu kawowego.

Skorzystanie z usług cateringu kawowego w ostatnich czasach stało się bardzo modne i powszechnie cenione. Generalnie każdy organizowany event prezentuje się znacznie lepiej, jeśli na przewie oferuje miły, nawet symboliczny poczęstunek dla zaproszonych gości. Filiżanka w dłoni sprzyja poprawie humoru, nawiązywaniu nowych kontaktów i sprzyja pojawieniu się chęci pozostania na dalszej części spotkania. 

Przede wszystkim serwis kawowy wykorzystywany jest na takich wydarzeniach jak: szkolenia, warsztaty, konferencję, spotkania autorskie, seminaria i wiele innych. 

Korzyści płynące ze skorzystania z profesjonalnych usług serwisu kawowego

Korzystając z cateringu kawowego po pierwsze sprawnie zaplanujesz menu. Firma zaproponuje kilka wariantów, dzięki czemu będziemy mogli wybrać najbardziej odpowiadającą opcję do charakteru okazji, liczby gości i preferencji kulinarnych. Zamawiając serwis kawowy nie musisz martwić się o jakość i ilość przekąsek. Profesjonalna firma doskonale wie jak dużo pożywienia czy napojów dla danej liczby gości będzie potrzebne.

Po drugie, nie musimy martwić się o transport, obsługę, zastawę i rozłożenie przygotowanego poczęstunku, a po imprezie sprzątnięciu naczyń i demokracji. Wszystkim tym zajmuje się profesjonalna firma cateringowa. Jest to ogromna zaleta. Będąc organizatorem różnego rodzaju eventów, musimy zadbać o każdy szczegół planowanej imprezy. Nie ma zazwyczaj czasu na to, by idealnie rozkładać filiżanki czy talerze z przekąskami.

Po trzecie, zamawiając serwis kawowy uzyskujesz profesjonalne wsparcie i doradztwo. Cenne wskazówki wynikające z doświadczenia w obsłudze wielu różnorodnych imprez, pozwala na dobór idealnie dopasowanego menu, czy długości i częstotliwości przerw kawowych. 

Słynne powiedzenie "przez żołądek do serca" pomimo tego, że bardzo stare, to wciąż aktualne. Chwila z ciastkiem i kawą dodaje niesamowitej energii i sprawia, że na twarzach gości znów pojawi się uśmiech. Do dzieła!